MYRA RENT A CAR İLE GÜVENLİ YOLCULUKLAR

Yola Çıkmadan önce yapılması gereken bazı kontrolleri sizin için sıraladık. Myra Rent a car olarak tüm müşterilerimizin araçlarımızla yaptıkları tüm yolculuklarda güvenle seyahat etmelerini sağlama çabasındayız. Myra Rent a car Güvenli Yolculuklar Diler.

MOTOR KONTROLÜ YAPIN

Aracınızla uzun yola çıkmadan önce her türlü ihtimale hazırlıklı olmanızda her zaman fayda vardır.Araçlar uzun yolda, daha önceden vermediği motorsal sorunları verebilir. Araç uzun bir süre çalışacağından motor her zamankinden daha çok performans gösterir. Ayıca uzun yolda aracın yağ tüketimi fazla olacağından yağ seviyesini aralıklarla  kontrol ettirmeniz faydalı olacaktır. Motor suyu, motor yağı kadar önemlidir. Her zaman motor su seviyesi minimumun üzerinde olmalıdır.

ARACINIZI DETAYLI BİR KONTROLDEN GEÇİRİN

Yola çıkmadan önce aracınızla ilgili gerekli kontrolleri yapmaya özen göstermelisiniz. Lastiklerinizin havalarını kontrol edin. Uygun hava basıncına sahip olmayan lastikler, yakıt tüketimini ve yolculuk konforunu etkileyecektir. Daha güvenli ve rahat bir yolculuk için lastiklerinizi kontrol ettirin.

Denizli Myra Rent a car Olarak tüm araçlarımız Periyodik olarak bakımları aksatılmadan yapılmaktadır.

LASTİKLERİNİZİ KONTROL EDİN

Yolculuğa çıkılmadan stepne dahil tüm araç lastiklerini kontrol etmelisiniz. Diş derinliği 15 mm’den az ve hava basınçları önerilen değerlerde olmayan lastiklerle yola çıkmanız sürüş güvenliğiniz için risklidir. Araç Modeline göre hava basınçlarını ayarlamalısınız.

ARACIN ZORUNLULUKLARINI İHMAL ETMEYİN.

Aracın teknik bakımlarının yanı sıra yasal gereklilikleri konusunda bir sorun olmadığından emin olun.Unutmayın ki, aracınızın mutlaka muayenesi yapılmış olmalıdır ve teknik olarak muayeneden geçmesi mümkün olmayan bir araçla yola çıkmak oldukça tehlikelidir.Ayrıca zorunlu trafik sigortasının geçerlilik süresi de mutlaka kontrol edilmelidir. Sigortasız araç olası bir kaza durumunda sizi hiçbir şekilde yasal koruma altına alamayacaktır.

Bu kriterlerle zaman harcamak yerine aracınızı Myra Rent a Car‘dan Kiralayarak tüm operasyonel kontrol ve denetimleri yapılmış, bakımları aksatılmamış araçlarla güvenli yolculuklar yapabilirsiniz.

SÜRÜŞ GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYIN

Araç içindeki tüm yolcuların emniyet kemerini takmış olduğundan emin olun. Emniyet kemeri kaza anında %80 oranında daha güvenlidir. Seyir halinde takip mesafesini korumak da sürüş güvenliğiniz için önemlidir.Ayrıca ön konsolda sürücünün görüş açısını kapatacak veya dikkatini dağıtacak herhangi bir şey bulundurmayın.

Emniyet kemeri ile güvendesiniz.

HIZ LİMİTLERİNE UYUN

Trafik kazalarının büyük çoğunluğu yüksek hız nedeniyle gerçekleşmektedir. Olası bir tehlikenin önüne geçebilmek için yasal hız limitlerine mutlaka uymanız gerektiğini unutmayın. Caydırıcılık amaçlı son yıllarda trafik cezaları çok yüksek seviyelere çıkartılmıştır. Maddi olarak zarar görmemek adına hız limitlerine uyunuz.

Tüm Araçlarımız bakımlıdır. Myra Rent a car hız limitlerine uygun kullanmalısınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Hemen Ara!