Pamukkale Traverten ve Denizli Rent a car Hizmeti Hakkında

Denizli Pamukkale Rent a Car

Denizli’nin pamuk diyarı gibi duran Pamukkale Travertenleri hakkında bir şeyler duymayan yoktur.UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yerini alan bu bembeyaz yeri herkesin görmesini öneriyoruz.Pamukkale insanı şaşkına çeviren bir doğal güzelliğe ev sahipliği yapıyor.

Görenleri adeta aşık eden bir doğa harikası olan bu travertenler Denizlinin Pamukkale ilçesinde yer almaktadır.Denizli ye sadece 17 km uzaklıkta olan bu doğa harikası antik çağlardan beri günümüze bozulmadan ulaşabilmiştir.

Peki Pamukkale Travertenleri nasıl oluşmuş?

Traverten çok yönlü, çeşitli nedenlere ve ortamlara bağlı, kimyasal reaksiyon sonucu çökelme ile oluşan bir kayadır. Pamukkale termal kaynağını meydana getiren jeolojik olaylar geniş bir bölgeyi etkilemiştir. Bu bölgede sıcaklıkları 35-100 C arasında değişen 17 sıcak su alanı bulunmaktadır. Pamukkale termal kaynağı, bölgesel potansiyel içindeki bir ünitedir. Kaynak, antik dönemlerden beri kullanılmaktadır.

Termal su kaynaktan çıktıktan sonra, 320 m uzunluğunda bir kanal ile traverten başına gelmekte ve buradan, 60-70 m.lik kısmi çökelmenin olduğu traverten katlarına dökülmekte ve ortalama 240-300 m. yol kat etmektedir.Kaynaktan çıkan 35.6 C sıcaklığında, içinde yüksek miktarda Kalsiyum Hidrokarbonat bulunan suyun havadaki oksijen ile olan teması sırasında Karbondioksit ve Karbon monoksit uçarak kalsiyum karbonat çökelmekte ve traverten oluşumuna sebep olmaktadır.

Çökelti ilk etapta jel halindedir.

Kat kat havuzcuklarında ve kat kat seddelerinde, çökelmekte olan kalsiyum karbonat, başlangıçta yumuşak bir jel halindedir.

Pamukkale’ye Nasıl Gidebilirim?

Denizli Otogarından her 15 dakikada hareket eden Pamukkale Dolmuşları veya Taksiler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer Otelde konaklayacaksanız, bazı oteller Sizi Şehir merkezinden kendi transfer araçlarıyla ulaşım imkanı sağlamaktadır.  

Denizli Rent a Car Araç Kirala

Myra Car Rental Denizli
Denizli Myra Oto Kiralama – denizli rent a car

Araç Kiralamak gibi bir düşünceniz varsa ki ekonomik ve keyifli tatil için doğru bir seçim olacaktır. Denizli Rent a Car Fiyat Listesi için Web sitemizi inceleyin.

Denizli de araç kiralama da tek adres : Denizli Rent a Car Firması Myra  Kiralama’dan araç kiralayabilirsiniz.

Hemen Ara!