Denizli Gezilecek Yerler, Şoförlü Hizmet ile Kesintisiz Yolculuk (Resimli Liste)

ŞOFÖRLÜ ARAÇ KİRALAMA İLE MİSAFİRLERİNİZ RAHAT ETSİN.

İstediğiniz segment araç ile istediğiniz zaman, istediğiniz rotalarda kesintisiz yolculuk keyfi  Myra Rent a car ile mümkün.

Havalimanına veya otogara gelecek olan misafirlerinizi profesyonel ekibimizle karşılayalım,  sizinle birlikte, şehrimizde ve çevrenizde bulunan güzellikleri misafirlerinize tanıtmak ve dah vermli iş toplantıları yapmak adına, Myra Rent a car bu yolculukta sizinle..

Şoförlerimiz ve birinci sınıf araçlarımızla Misafirleriniz, sizin adınıza karşılanır ve istediğiniz yere ulaşımı sağlanır.

Soförlü araç kiralama Hizmeti ile Alternatif Rota Oluşturmanız için birkaç tavsiye. Denizli Gezilecek Turistik Yerler

ARAÇ KİRALAMA ALTERNATİF ROTALAR DENİZLİDE GEZİLECEK YERLER

  • Pamukkale Travertenleri

Pamukkale Dünya üzerinde sayılı UNESCO mirası listesine alınan tarihi alanlardan birisidir. Denizli Şehir Merkezine 15 km uzaklıkta olup, yıl içerisinde binlerce yerli ve yabancı turist ağırlayarak Denizli’mize büyük gelir kapısı konumundadır.

Menderes nehrinin taşıdığı karbonat minerallerinin bir sunucu olarak Pamukkale. Hem Türkiye’nin hem de Denizli’nin sembolü durumda olan bu doğal alanda ortaya çıkan su kaynaklarının içindeki karbondioksitin yok olmasu ve akışkan içerisindeki kalker maddesinin çökelmesi sonucu kristalleşmiş ve günümüz yapısına ulaşmıl olan travertenler, büyüleyici bir güzelliğe bürünmüştür.

 Türkiye’nin en çok turist çeken cazibe merkezlerinden biri olan Pamukkale Travertenleri, en beyaz haliyle sizi şaşırtacak. 

denizli pamukkale travertenleri fotoğrafı
  • Laodikeia Antik  Kenti

Laodikeia, Denizli’nin kuzey yönünde yer alan  Eskihisar, Goncalı, Bozburun köyleri sınırları içerisinde yer alan Lykos (Çürüksu) Vadisi’nin kapsadığı alandaki antik kenttir. Denizli Merkeze 5 km uzaklıkta bulunan antik kent, Denizli’de Tarihi bir gezi planınıza eklemeniz gereken bir rotadır.

Laodikeia, antik dünyada, fabrikasyon tekstil üretiminde önemli bir yere sahip olmuştur. Kentin kuruluşu ile ilgili farklı söylentiler vardır. Seleukosların Kralı II. Antiokhos tarafından, eşi Kraliçe Laodike adına MÖ.3. yüzyıl ortalarında kurulduğu söylenen kente dair iki söylenceden biri, kralın bir Apollon sözcüsü vasıtasıyla baş tanrı Zeus’un öğüdünü duyarak eşi adına bir kent kurmaya karar verdiği şeklinde bilinmektedir.

Yıllar boyunca farklı uygarlıklar ev sahipliği yapmış Denizli’nin görülmesi gereken bölgelerindendir. 

laodikya antik kenti denizli

 

  • Pamukkale Hierapolis Antik Kenti – Denizli

Ölmeden önce mutlaka görülmesi gereken yerler listelerinin neredeyse tamamında yer verilen ve her yıl 2 milyon civarında turistin ziyaret ettiği Pamukkale, büyüleyici güzelliği ile görenleri kendine hayran bırakmaktadır.

 Termal suların açık hava ile reaksiyona girmesi sonucunda meydana gelen travertenler, donmuş bir şelale benzeri kademeli bembeyaz şekiller oluşturduğu ve yer yer balkon biçimli havuzlar meydana getirdiği Pamukkale’nin çekiciliği takdir edilesi bir doğa yapıtı olarak karşımıza çıkıyor. Oluşumu  Roma Dönemi’ne kadar gidiyor.

Pamukkale Travertenleri‘nin hemen yanında tüm görkemiyle ayakta duran Pamukkale Hierapolis Antik Kenti’nin kalıntılarının büyük bölümü de bu dönemden. Eşi bulunmaz güzellikteki travertenler ile birlikte bu kalıntılar UNESCO Dünya Kültürel ve Doğal Miras Listesi’nde yer alıyor

Günümüzde de güzellik ve sağlık arayışı için termal havuzların kullanımı devam ediyor. Siz de binlerce yıl öncesindeki antik dünyanın insanlarının yüzdüğü sulara girebilir ve travertenlerin büyüleyici manzarasında vakit geçirip, şehrin tüm karmaşıklığından uzat stres atabilirsiniz.

Hierapolis Antik Kenti Denizli Pamukkale
  • Çivril Işıklı Gölü – Denizli

Çivril Işıklı Gölü Uluslararası Ramsar Sözleşmesi ile A Sınıfı Sulak Alan statüsüne alınmıştır.  Yaklaşık 800 m çivarında  rakım yükseklikte bulunup 3500 dönüme yayılmaktadır. Göl, Büyük Menderes Nehri, Karanlık Dere ve Kuti Çayı ile beslenmektedir. Büyüleyici güzelliği ve doğal çevresi ile görenleri büyülemektedir. Denizli’ye 90 km uzaklıkta olan bu doğa harikası görülmeye değer.

Göl, çok çeşitli su kuşları, yaban domuzu ve geyiklere zaman zaman su kaynağı ve ev sahipliği yapmaktadır. Çivril ve Çevre Havalimanı oto kiralama hizmeti ile araç kiralama yapabilir, ayrıcalıklı konforlu seyahatlerinizi geçirebilirsiniz.

 

  • TELEFERİK ve BUNGALOV EVLERİ

Denizli Şehir merkezi sınırlarında yer alan, Bağbaşı Mevkii’nden hareket edecek teleferiğe binerek, Denizli’nin eşsiz manzarası eşliğinde 1400 metre rakıma sahip  Zeytin Yaylası’na ulaşılabiliyor.

Yaklaşık 2 km teleferik yolculuğu sonrasında, temiz yayla havasına ulaşılıyor.

Yaz kış bungalov evlerde kalabilirsiniz. Denizli Belediyesinin projelendirip, hizmete sunduğu alan Denizli’ye katma değer sağlamıştır. Misafirlere burada 30 adet bungalov ev, kıl çadırı, restoran, piknik alanı, yöresel ürün satış merkezleri,market, mescid ve kamp alanı hizmetleri sağlamaktadır.

Denizli Teleferik
  • SALDA GÖLÜ

Bir krater gölü olan Salda’nın suları cam göbeğinden başlayıp, en derin yerlerde koyu mavi hakim renk olarak ortaya çıkıyor. Çanağı bir volkanik bir patlama ile oluşmuş bir krater gölü özelliğinde. Mavi ve turkuaz ın birleştiği bu gölü yakından görmelisiniz.

 184 metre derinliği ile Türkiye’nin en derin göllerinden. Denizli den yaklaşık 90 km araç yolculuğuyla ulaşabileceğiniz mavi cennet sizi büyüleyecek. Denizli Araç kiralama ve benzeri  hizmetlerde en çok alternatif rotalardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

  • Karahayıt Kırmızı su mucizesi

Şifalı kırmızı suyu ve kaplıcalarıyla ünlü Denizli’nin Karahayıt Mahallesi, Pamukkale travertenlerinin 5 kilometre kuzey mekisinde bulunuyor.

 Pamukkale’deki sıcak su kaynağına benzer bir yapıya sahip olan şifalı sular, Karahayıt’ta  kırmızımsı bir renk ile yeryüzüne ulaşıyor. Karahayıt Kaplıcalarının şifalı olduğuna çevre halkı inanmakta.

Apart, pansiyon veya çok yıldızlı oteller karahayıt çevresinde bulunmakta. Yaz kış termal tatil keyfiniz veya iş seyahatleriniz için tercih edileebilir bir cazibe merkezidir.

Hemen yanındaki Hierapolis antik kenti kalıntıları ve Pamukkale, Karahayıt kaplıcalarının cazibesini daha da artırıyor. Termal tatilin yanısıra, tarihi turlar da ilginizi çekiyosa, karahayıt doğru adres!

Araç  Kiralama, otobüs, taksi ve vale hizmetleriyle ulaşım sağlayabilirsiniz.

kırmızı su mucizesi karahayıt pamukkale denizli

ŞOFÖRLÜ ARAÇ KİRALAMA PAMUKKALE DENİZLİ

Özel şoförlü Araç Kiralama, artık bir lüks değil günümüzde bir ihtiyaç ve gereklilik haline gelmiştir. Özel şoförleri temin etmek ve bu yolda canınızı emanet edeceğiniz şoför adayının bazı niteliklere sahip olması gerekmektedir. Size ve kurumunuza sağlanan özel şoför organizasyon becerisine sahip, Myra Rent a Car olarak bünyemizde, eğitimli, deneyim ve tecrübe sahibi, diksiyonu düzgün, hizmet odaklı şoförler barındırıyoruz. Kaliteli hizmet, güleryüzlü personel ve profesyonel vizyonuzmuzla araç kiralama ve şoförlü araç kiralama hizmetlerinde Myra Rent a car çözüm ortağınız.. İster havalimanı ister merkez lokasyonlu başlangıçlarla istediğiniz adreslere kolayca ulaşın.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Hemen Ara!