Araç Kiralama Şartları

Araç kiralamak isteyen müşterilerimiz için Myra Rent a Car Ofisine Gelmeden önce bazı ön şartları sağlamaları gerekmektedir. Araba kiralama şartlarını bilmeden plan yaptığınızda tatiliniz ve zamanınız boşa geçebilir.

Denizli Myra Rent a Car Kiralama Şartları Bilgilendirme Metni: Myra Rent a Car araba kiralama şartları 2020 yılı güncel 

1.Sürücü yaşınız  En Az 21 olması gereklidir.

Sigorta Poliçelerinin zorunlu kıldığı şartlar gereğince Myra Rent a Car’dan ekonomik bir araç kiralayabilmek için en az 21 yaşını doldurmuş olmanız gereklidir. Orta ve Üst sınıf araçları kiralayabilmek için ise 25 yaş alt sınırımızdır. Lüks ve VIP Sınıftaki araçlar için en az 28 yaşında olmanız gerekmektedir.

2. Ehliyet süresi Şartı ,  Yeni ehliyet aldım araba kiralamak istiyorum Kiralama Yapabilir miyim?

Ekonomik, orta sınıf ya da üst sınıf bir araç kiralamak isteyenler en az 2 yıllık ehliyete sahip olmaları gerekiyor. Fakat lüks veya VIP Sınıftaki araçlar için bu süre 3 yılı doldurmuş olmalısınız. Yeni Ehliyetler yıl sınırına takılmaktadır. Ehliyet süresi istemeyen araç kiralama firması bulunmamakta. Ehliyet yıl sınırı araç sigorta şirketlerinin belirlediği bir kriterdir. Geçici ehliyet belgesi ile araç kiralama yapılmamaktadır.

3. Ek sürücü (Kiralayan Kişiden Başkasının Aracı Kullanabilmesi)

Kiralanan herhangi bir araç birden fazla kişi tarafından kullanılabilir. İkinci ya da ek sürücünün kiralama öncesinde mutlaka bildirilmiş olması ve kiralama kontratına işlenmesi gerekir. Ek Sürücü için Ek ücretlendirme talep edilebilir. Ek sürücünün de kesinlikle ana sürücü için belirtilen yaş ve ehliyet şartlarına uygun olması gerekmektedir.

4. Araç Kiralamada Kilometre Sınırı

Kiraladığınız aracın ücretine dahil olan kilometre sınırı Gün Başına 200 kilometre olarak belirlenmiştir. Araç sınıflarına göre değişiklik gösterebilir. Belirtilen Km’nin aşılması halinde kilometre başına 50 kuruş kilometre aşım ücreti uygulanabilir.

5. Kredi Kartından Depozito/Provizyon

Kiraladığınız aracı kullandığınız süre boyunca oluşabilecek trafik ve idari para cezaları, park cezaları, eksik yakıt ile dönüş yapan aracın yakıt masrafı, sigortanın kapsamına alınmayan oluşabilecek hasar için teminat alınması gerekmektedir. Bu teminat için kredi kartına provizyon işlemi uygulanmaktadır. Provizyon, belirli bir tutarın kredi kartı üzerinde bloke edilmesidir. Kredi kartınızın kullanılabilir limitini azaltır ancak harcama olarak ekstrenize yansımaz. Provizyon için en az 6 ay geçerli ve kullanılabilir limiti olan ana sürücü adına kayıtlı bir kredi olması zorunludur. Provizyon herhangi bir trafik cezası veya hasar oluşmamış ise 30 gün içinde tekrardan kartınıza iade edilecektir.

6. Araç Dönüşünde Teslim ve İade Edilmesi

Kiralanan araç yalnızca belirtilen adresten teslim alınmalı ve iade için belirlenen adreste iade edilmelidir.Adrese teslim seçenekleri yalnızca, kiralamanın yapıldığı semt veya ilçe sınırları içinde yapılabilir. Farklı bir adrese teslim etme ve teslim alma için ekstra ücret yansıtılabilir.  Araç teslim edilirken en fazla bir saat bekleme kabul edilmektedir. Ekstra bekleme talep edildiği takdirde ekstra ücret oluşabilir. Araçların erken iade edilmesi durumunda herhangi bir ücret iadesi yapılmamaktadır. Araçların geç iade edilmesi halinde ek ücret uygulanabilir.

10. Araç Dönüşünde Yakıt Durumu

Araç teslim alınırken yakıt deposu seviyesinin kontrol edilmesi önemlidir. Kiralanan aracın aynı seviyede yakıtla iade edilmesi beklenir. Fazla yakıtla iade edilen araçlar için ekstra bir para iadesi söz konusu değildir. Eksik yakıt olması durumunda, yakıt ücreti ve hizmet bedeli tahsil edilebilir.

11. HGS/OGS-Otomatik geçiş ücretleri

Araçlarımızın tamamında OGS veya HGS bulunur. Bu sayede paralı otoyollardan otomatik olarak geçiş yapabilirsiniz. HGS/OGS ücreti kullanıldığı kadar + 10 TL hizmet bedeli ile birlikte araç iadesinde tahsil edilir. HGS/OGS hiç kullanılmamışsa herhangi bir ücret tahsilatı yapılmayabilir.

Denizli araç kiralama fiyatları için Fiyat listesi Sayfamızı İnceleyebilirsiniz.

12. Kiraladığınız Araç ile Yurt Dışına Çıkamazsınız

Türkiye’de kiralanan araçlarla yurtdışına çıkılması mümkün değildir. Sigortalar ülke dışında geçerli değildir. Fakat aracı kiralayacağınız yerden bu konu hakkında özel konuşmanız gerekebilir.

13. İptal işlemleri

Aynı gün içinde yaptığınız kiralamayı iptal ettiğinizde herhangi bir ücret talep edilmeyebilir. Kiralama başlangıcına 24 saat kala yapılan iptaller için 40 TL gibi hizmet bedeli iade edilebilir. Bu rakam değişkenlik gösterebilir. İptal işleminde iade edilmeyen hizmet bedelleri bir sonraki kiralama işleminiz için indirim olarak yansıtılabilir.

**Bilgilendirme amaçlıdır. Kiralama Koşulları ve Ayrıntılı Bilgi için Myra Rent a Car Satış ofinden Ayrıntılı Bilgi Almalısınız.

 

Myra Rent a Car, araba kiralama sözleşmesi örneği için Tıklayınız.

 

 

Hemen Ara!